MEZOTERAPIA IGŁOWA



Mezoterapia igłowa polega na bezpośrednim podaniu małych dawek substancji aktywnych śródskórnie lub podskórnie w miejsca, które chcemy poddać zabiegowi. Wstrzyknięcie substancji poddanej podczas zabiegu tworzy depozyd, z którego substancja uwalnia się stopniowo. Mezoterapię igłową możemy stosować na wszystkie partie ciała, m.in. na twarz, szyję, dekolt, skóra głowy, ramiona, uda czy dłonie.

Mezoterapia igłowa wykorzystuje dwa różne mechanizmy działania. Pierwszym z nich jest wywołanie stanu zapalnego poprzez uszkodzenie tkanek licznymi nakłuciami, które powodują w skórze właściwej pobudzenie fibroblastów (komórek skóry). Drugim mechanizmem jest działanie substancji wstrzykiwanej w skórę oraz wspieranie procesów naprawczych i regeneracyjnych podawanymi substancjami.

WSKAZANIA
utrata blasku i elastyczności skóry,
spadek nawilżenia skóry,
linie i zmarszczki,
wiotkość skóry,
cienie i zmarszczki pod oczami,
przebarwienia,
łojotok,
słabe i wypadające włosy,
łysienie androgenowe

PRZECIWWSKAZANIA

alergia na którykolwiek składnik substancji aktywnych,
ciąża lub karmienie piersią
nieuregulowana cukrzyca,
infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry,
choroba nowotworowa,
tendencje do tworzenia bliznowców,
przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, przeciwzapalnych, immunosupresyjnych i antybiotyków.


Mezoterapię igłową najlepiej wykonywać seriami. Zwykle jest to 4-6 zabiegów w odstępach co 10 max 21dni. Później zaleca się także zabiegi utrwalające raz na pół roku. Wszystko jednak zależy od skóry, dlatego tak ważna jest konsultacja z kosmetologiem przed zabiegiem.